صفحه نقد و بررسی

مهم ترین اصول شیک پوشی
0

مهم ترین اصول شیک پوشیاگر شما یک فرد بالغ و شاغل هستید، حداقل برای 3 موقعیت مختلف باید لباس داشته باشید:کار، مناسبت های اجتماعی و لباس راحتی برای خانه. بعضی از لباس هایتان ممکن است برای بیش از یک موقعیت مناسب باشند. مثلا شلوار جینی که با آن بیرون می روید شاید آن قدر راحت باشد که در خانه، هنگام تماشای تلویزیون هم آن را بپوشید.

خوش لباس بودن با آمادگی داشتن برای مناسبت های خاص آغاز می شود. تعداد افرادی که درست قبل از حضورشان در یک مراسم، لباس می خرند و در عین حال عالی به نظر می رسند، انگشت شمار است.

لباس هایتان را بررسی کنید و از خود بپرسید که آیا در حال حاضر برای موقعیت های مختلفی همچون مراسم عروسی، ختم، مصاحبه ی کاری، مناسبت های رسمی، جشن تولد، فارغ التحصیلی و سالگرد، لباس مناسب دارید؟ به این نکته دقت داشته باشید که این فهرست به هیچ وجه جامع و کامل نیست و ممکن است حتی بعضی از این موقعیت ها، به این زودی ها هم برای تان پیش نیاید؛ ولی شما به عنوان یک فرد بالغ (به خصوص اگر جوان هستید)، حتما باید انتظار داشته باشید که در طول یک سال، به حداقل دو تا سه مورد اشاره شده در لیست دعوت شوید.

 آیا برای تمام این مراسم ها لباس مناسب دارید؟ اگر نه، نوع لباس هایی که نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید آنها دست به کار شوید.

 

مبانی موقعیت های خاص را یاد بگیرید

برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. اگر همیشه حواس تان به موقعیت باشد، می توانید بهترین لباس ها را انتخاب کنید. در این قسمت به برخی از این اصول اشاره می شود

 همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه ی بدن تان است. پوشیدن لباس های آزاد حس خوبی دارد، ولی اگر سایز شلوار شما 36 است و سایز 38 بخرید، شلخته به نظر می رسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه ی آنها باشد، دچار سردرگمی می شوند. هوشمندانه و با دقت انتخاب کنید؛ لباس باید درست هم سایز خودتان باشد.

 لباس هایی بپوشید که در آنها احساس راحتی می کنید.

 اگر از شکلی که به نظر می رسید یا از لباس هایی که پوشیده اید راضی نباشید، حالت طبیعی نخواهید داشت و دائما احساس ناآرامی و بی قراری می کنید. ضعف ظاهری که فکر شما را مشغول کند، دشمن اعتماد به نفس تان است؛ پس همیشه سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.

 وقتی موقعیت های اولویت دار را مشخص کردید می توانید به دنبال لباس مناسب برای آنها باشید. مثلا آیا کت و شلوار مناسبی جهت مصاحبه ی شغلی یا پیراهنی زیبا برای مراسم عروسی دارید؟ برای موقعیت های مختلف سؤالاتی از این قبیل از خود بپرسید و سپس به دنبال مدل های مختلف لباس بگردید.

 دقت کنید که لباس هایتان را اصولی و نه بر پایه ی حدس و گمان انتخاب کنید. به خودتان فشار نیاورید و پول زیادی صرف خرید لباس برای مراسمی که از برگزار شدن آن مطمئن نیستید، نکنید. برای مهمانی شامی که هفته ی آینده پیش رو دارید به دنبال لباس باشید، یا برای کفشی که هر روز در محل کار باید بپوشید، هزینه کنید.

 

نظر دیگران را بپرسید

هر چه قدر هم در اینترنت جست وجو کنید قطعا به شما نخواهد گفت که لباس تن تان به شما می آید یا نه! بدن شما منحصر به فرد است. لباسی که در تن شخصی، عالی به نظر می رسد ممکن است برای فرد دیگری زشت و بی قواره باشد.

 بهترین راه برای داشتن یک انتخاب مناسب این است که فردی خوش لباس و قابل اعتماد (که نظر واقعی اش را به شما می گوید) برای خرید همراه خود ببرید. اگر نمی توانید کسی را پیدا کنید که در این زمینه شما را راهنمایی کند، می توانید نظر فروشنده های لباس را جویا شوید. البته یادتان باشد زیاد وقت شان را نگیرید و فراموش نکنید که آنها وظایف دیگری هم دارند. همچنین می توانید از سایت های اینترنتی فعال در این حوزه نیز کمک بگیرید.

 به لباس پوشیدن دیگران توجه کنید. اگر به دنبال لباسی برای محیط کار هستید می توانید مشابه با پوشش مدیر و همکاران تان لباس های خود را انتخاب کنید. اگر به مراسم عروسی می روید نباید از عروس و داماد بهتر لباس بپوشید اما سعی کنید با دیگر میهمانان هماهنگ باشید. اینکه بدانید چه لباسی را کی و کجا بپوشید هم به تجربه نیاز دارد. از تجربیات دیگران استفاده کنید و نظرشان را در این مورد بپرسید.

 

وب سایت های مد را دنبال کنید و از آنها الهام بگیرید

وقتی مبانی انتخاب لباس را آموختید، می توانید به سراغ جزئیات کمد لباس هایتان بروید. برای این منظور سایت ها و نشریات تخصصی برای خانم ها و آقایان وجود دارند که با دنبال کردن آنها می توانید لباس پوشیدن تان را به روز نگاه دارید.

 گر چه به روز بودن بخشی از فرآیند خوش تیپی و شیک پوشی است، اما باید به مدل و نوع لباسی که می پوشید دقت کنید و مد مناسب با شخصیت تان را بشناسید.

 سایت های مختلف سبک های مخصوص به خود دارند. بنابراین باید به دنبال سایت هایی بگردید که با سلیقه ی شما هم خوانی و سازگاری داشته باشند. یادتان باشد که هیچ گاه در پیروی از مد افراط نکنید، چرا که شیک پوشی محدود به یک مدل خاص نیست. لباس های شما باید بازتاب سلیقه ی شخصی تان و آن چیزی باشد که در آنها احساس خوبی دارید.

 با گذشت زمان مهارت شما در انتخاب لباس برای موقعیت های مختلف زیاد می شود. از این نترسید که مورد تأیید دیگران نباشید. مهم این است که لباس به شما بیاید، خودتان آن را دوست داشته باشید و وقتی خود را در آینه مشاهده می کنید، احساس خوبی درباره ی خودتان داشته باشید.

درباره نویسنده

نوشین بهشتی / نویسنده

توضیحات خود را در این قسمت بنویسید. توضیحات خود را در این قسمت بنویسید. توضیحات خود را در این قسمت بنویسید. توضیحات خود را در این قسمت بنویسید.

طراحی و برنامه نویسی توسط اپتیون